Regionrådets medlemmer

Ledervervet går på omgang mellom ordførerne, og velges på årsmøtet i mars/april.

Regionrådets medlemmer i 2016

Ibestad: Ordfører Dag Sigurd Brustind, H (leder)                                                     

Harstad: Ordfører Marianne Bremnes, AP (nestleder)
Lavangen: Ordfører Bernhardt Halvorsen, SP
Gratangen: Ordfører Eva Ottesen, SP
Salangen: Ordfører Sigrun Wiggen Prestbakmo, SP
Kvæfjord: Ordfører Torbjørn Larsen, AP
Skånland: Ordfører Helene Berg Nilsen, Ap

Gratangen: Ole Kristian Severinsen
Harstad: Rådmann Hugo Thode Hansen
Kvæfjord: Administrasjonssjef Merete Hessen
Skånland: Rådmann Torbjørn Simonsen
Ibestad: Rådmann Roe Jenset
Lavangen: Rådmann Erling Hanssen
Salangen: Administrasjonssjef Frode Skuggedal


Tidligere ledere av regionrådet

Erling Bratsberg, Lavangen,SP, februar 2014 - november 2015
Marianne Bremnes, Harstad, AP, jan 2014 - febr. 2014
Ivar B. Prestbakmo, Salangen, SP, okt 2011 - jan 2014
Eddmar Osvoll, Bjarkøy, Bygdeliste, 2011 (april-oktober)
Eva Ottesen, Gratangen, SP, 2010/2011
Helge Eriksen, Harstad, H, 2009/2010
Lillian Hessen, Kvæfjord,V, 2008/2009
Svein Berg, Skånland, AP, 2007/2008